Kinkiety

Dlaczego kinkiety są wyjątkowe?

Kinkiety stanowią prawdopodobnie najbardziej różnorodne źródło światła do każdego rodzaju pomieszczeń mieszkalnych. Mogą występować w wariantach 1- lub 2-punktowych, z różnymi rodzajami włączników lub jako diody E27. Mało jest lamp, które byłyby tak wszechstronne. Kinkiety głównie emitują światło pośrednie, ale można je skutecznie dostosować, aby zapewnić pomieszczeniom ogromną jasność. Światło reflektorów ściennych tworzy zarówno nastrojową atmosferę, jak i, oprócz oświetlenia sufitowego, odpowiednio jasne oświetlenie pomieszczenia. Oświetlenie ścienne łączy dekoracyjny, nastrojowy charakter z funkcjonalnością, co czyni je niezastąpionym elementem wystroju.

Lampa ścienna dla każdego gustu

Kinkiety są dostępne w szerokim spektrum kolorów, kształtów, rozmiarów i kierunków strumienia światła. Mogą sprostać różnym wymaganiom projektowym, niezależnie od tego, czy preferujesz styl retro, prostotę, wyrazistość, ozdobność czy inspiracje marynistyczne. Kinkiety świetnie nadają się do przytulnych domów, biur (zwłaszcza na planach otwartych), klatek schodowych oraz ogrodów na zewnątrz.

Dlaczego diody LED są tak przekonujące?

W szczególności, w przypadku kinkietów, polecamy wybór wariantów LED. Pozwala to oszczędzać energię, co przekłada się na niższe rachunki za prąd i korzystny wpływ na środowisko. To ważne rozważenie podczas zakupu nowej lampy do salonu. Ostatecznie, kinkiet powinien zapewnić niezawodne oświetlenie przez wiele godzin. Lampy dekoracyjne są często wybierane zarówno przez tych, którzy chcą poczuć się komfortowo, jak i przez miłośników atmosferycznego oświetlenia, którzy pragną się zrelaksować w domu w przyjemnym świetle kinkietów.

Najlepszy poziom ochrony Twoich kinkietów

Należy zwrócić uwagę na odpowiednią klasę ochrony kinkietów. W przypadku pomieszczeń takich jak salon, sypialnia czy pokój dziecięcy, klasa ochrony IP20 jest zazwyczaj wystarczająca. Oznacza to, że kinkiety są zabezpieczone przed obcymi przedmiotami o średnicy mniejszej niż 12,5 mm oraz dostępem palców.

Warto również zwrócić uwagę na kinkiety w łazience

W przypadku łazienek, kinkiety muszą posiadać co najmniej klasę ochrony IP44. To minimalny poziom ochrony, który chroni lampy przed bryzgami wody z dowolnego kierunku. Jednak kinkiety nie są zwykle typowym wyborem do łazienki. W tym przypadku częściej wybierane są lampy sufitowe lub lustrzane. Jeśli jednak nadal preferujesz kinkiety w łazience, warto poszukać modeli, które można łatwo wyczyścić. Dzięki temu para wodna i resztki sprayów po kosmetykach czy perfumach nie wpłyną na jasność kinkietów, a będą zachować swoją dekoracyjną prezencję na dłużej.

Idealne konfiguracje zewnętrznych kinkietów

Kinkiety szczególnie nadają się do użytku na zewnątrz, na przykład na balkonie lub tarasie. Odpowiednie oświetlenie tworzy idealną atmosferę w ciepłe letnie noce. Jeśli chcesz stworzyć dekoracyjną atmosferę, kilka kinkietów zamontowanych równolegle lub delikatnie przesuniętych obok siebie lub pod sobą może stworzyć magiczny efekt. Im większy obszar do oświetlenia, tym więcej światła potrzeba. Kinkiety offsetowe są szczególnie przydatne przy oświetlaniu schodów.

Tworzenie fantastycznych gier świetlnych z naszymi kinkietami

Kinkiety doskonale nadają się do tworzenia nastrojowego oświetlenia. Mogą świecić w różnych odcieniach bieli, przy czym ciepłe białe światło (zazwyczaj o temperaturze 3000K) jest doskonałe do stworzenia przytulnej atmosfery. Kolorowe światło w różnych barwach może również dodać charakteru pomieszczeniom. Jeśli kinkiet ma unikalny design lub specyficzny kształt, tworzy piękne gry świateł i cieni na ścianie po włączeniu. Często kinkiety emitują światło zarówno w górę, jak i w dół, co pozwala na kreatywne efekty świetlne w różnych kolorach i kierunkach.

Modułowe kinkiety - innowacyjna opcja

W naszym sklepie internetowym Paul Neuhaus oferujemy także kinkiety w formie modułowych systemów oświetleniowych. Te źródła światła składają się z kilku elementów, w tym centralnego panelu sterowania oraz paneli rozszerzeń, zwanych również satelitami. Liczba paneli rozszerzeń zależy od Twoich indywidualnych preferencji i rozmiaru pomieszczenia. Modułowe kinkiety mogą być używane nie tylko jako lampy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl